piątek, 28 sierpnia 2015

Złotowłos. Maidenhair fern.

Są takie kwiaty, na widok których wszyscy otwierają szerzej oczy. Rośliny stające się obiektem pożądania od momentu, kiedy po raz pierwszy zawiesi się nich oko. Momentalnie ma się ochotę całemu się na nich uwiesić. Dokładnie tak samo sprawa ma się z niektórymi kobietami. Ich nonszalancja przyciąga jak magnes. Chce się głaskać ich delikatne listki bez końca. Muskać gałązki powstrzymując uśmiech kiedy łaskoczą wewnętrzną stronę dłoni. Jak mgiełka przemykające się międyz palcami. Subtelna wyniosłość ich ramion kusi żeby się nimi zaopiekować. Żeby mieć je na własność. Postawić na honorowym miejscu na półce i rozpieszczać je do końca życia. Więcej! Podporządkwać im to życie.


flickr.com

Rośliny takie, jak i kobiety, doskonale zdają sobie sprawę z magicznej mocy z jaką się urodziły i już od najmniejszej sadzonki wykorzystują ją bez skrupułów. Bywają bardzo kapryśne i dogodzić im niełatwo. 


etsy.com

Lubią wilgoć. Dużo wilgoci. Wilgotne czują się najlepiej. Dlatego zraszać trzeba je najlepiej kilka razy dziennie. Kiedy delikatne listki poczują suche powietrze nie tylko zaczną obsychać, ale uginać będą się też cienkie gałązki. Wyglądają wtedy jakby brutalnie złamano im serce, a zdecydowanie na to nie zasługują.
Podlewać trzeba często, ale z umiarem. Ziemia powinna być wilgotna, nie mokra. 

Wilgoć.
Wilgotne czują się najlepiej.


flickr.com

Jak na egzotyczne piękności przystało lubują się w gorących klimatach. Gorące i wilgotne będą szczęśliwe i szczęściem tym podzielą się z wielbicielem pięknie prężąc swoje wdzięki. 
Mają czułe serca, potrzebują więc stałej opieki, ale i swojego miejsca na ziemi. Tylko swojego. Nie znoszą przeprowadzek więc najlepiej zapewnić im stałe zameldowanie na zacienionej półce. Opalać się bowiem nie zamierzają. Wolą leniwie wylegiwać się w półcieniu.
Dążąc do zapewnienia im maksimum luksusu zafundować można im własny szklany dom. Akwarium. Stary gąsior od wina. Gdzie będą miały przytulnie, bezpiecznie i .... wilgotno.


pinterest.com


w warunkach naturalnych (ogród botaniczny w Lizbonie)
in the natural surrounding (botanic garden in Lisbon)mój złotowłos
my maidenhair fern
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz